Często zadawane pytania
- Jaka jest wytrzymałość kontrukcjna podłogi?
Do obliczeń konstrukcji Altany przyjęto obciążenie zmienne całkowite o wartości 180 KN.
- Jaką gwarancją objęty jest produkt?
Produkt objęty jest roczną gwarancją. - Jaka jest wytrzymałość kontrukcjna podłogi?
Do obliczeń konstrukcji Altany przyjęto obciążenie zmienne całkowite o wartości 180 KN.
- Jaka jest wytrzymałość kontrukcji na wiatr?
Altana była projektowana dla strefy obciążeń wiatrem IIb. Odpowiada to średniej 10 minutowej prędkości wiatru 30 m/s
- W jaki sposób zabezpieczać altanę przed czynnikami zewnętrznymi?
Altana wykonana jest z materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne. Podczas użytkowania Altany należy kontrolować jakość podłoża. Jest to istotne zwłaszcza przy stawianiu Altany na terenach piaszczystych, gdzie silne wiatry wywiewają piasek spod podwaliny Altany.
- Jak długo trwa montaż pawilonu?
Montaż pawilonu trwa ok. 2-3 dni.
- Jak i czy można ocieplać wnętrze Altany?
Dach Altany może być docieplony podplandeką
- Czy posiadacie Państwo ekipę montażową?
Tak, posiadamy własną ekipę montażową.
- Czy Altana sprawdza się w każdej porze roku?
Tak, istnieje możliwość przy lokalizacjach stałych montażu zamiast pleksi szyb zespolonych.
- Czy można kupić sam szkielet, bez plandeki?
Tak, można kupić sam szkielet Altany.
- Ile waży cała Altana?
Ok. 4-5 ton w zależności od wyposażenia
- Czy Altany można ze sobą łączyć w dowolny sposób?
W zasadzie tak. Standardowo łączymy Altany łącznikiem o wymiarach 3,5 m x 3,5 m ale na indywidualne zamówienie można wykonać łączniki o innych wymiarach.
- Czy na postawienie Altany wymagane jest pozwolenie na budowę?
Altana nie jest trwale związana z gruntem. W przypadku lokalizacji czasowej do 120 dni wystarczy zgłoszenie montażu. W przypadku lokalizacji na dłuższy okres należy uzyskać pozwolenie na budowę. - Z jakich materiałów jest wykonana konstrukcja Altany?
Konstrukcja ścian Altany wykonana jest z drewna klejonego wypełnionego pleksi o grubości 4 mm. Dach altany wykonany jest z aluminium i pokryty plandeką.
- Prowadzę małą restaurację i punkt wypożyczania nart w górach. Czy Altana nadaje się do moich celów? Chciałbym zamienić swój dotychczasowy punkt w coś nowocześniejszego.
Jak najbardziej. Altana bardzo dobrze nadaje się do obsługi klientów w górach. Mamy licznych klientów którzy z sukcesem umieścili swój biznes w naszej Altanie. Na początek powinien Pan rozważyć liczbę klientów która Pana odwiedza, oraz rozdzaj działalności którą Pan prowadzi: to determinuje wielkość Altany. Może to być Altana o powierzchni 60 metrów kwadratowych, 72, 99 lub nawet 111. Nie wiem jakiego typu restaurację Pan prowadzi: dla restauracji "lekkich" typu bar piwny i frytki wystarczy małe zaplecze. Dla restauracji typu fast-food dobrze byłoby zastanowić się nad dodatkowym zapleczem. Natomiast dla restauracji typowo polskiej zaplecze o powierzchni 40m2 wydaje sie nie za duże. Co do punktu wypożyczania nart to może dobrze byłoby skorzystać z modułowej budowy naszych altan i obok altany restauracyjnej postawić altanę usługową. Obydwie połączone łącznikiem. Takie Lego dla klientów! Proponowałbym także zastanowić się nad wersją ocieplenia altany. Chyba warto byłoby zamówić wełnę mineralną na podłogę, okna z szyb zespolonych a na suficie umieścić polwęglan komorowy. Życze powodzenia.